Весняне диво: У Полтаві квітне рідкісний тюльпан, занесений до Червоної книги України

Через вирубування лісів і нищівне зривання на букети тюльпан дібровний оберігається законом як квітка, що є під загрозою зникнення

ФОТО/ Ольга Матвієнко

У Полтаві продовжує панувати весна: містян чарують першоцвіти у парках та скверах, білосніжна магнолія на території Аграрної академії, а ще розквітнув тюльпан дібровний, який занесений до Червоної книги України. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Коло.

Ця рідкісна багаторічна рослина родини Лілійних є під загрозою зникнення через вирубування лісів і нищівне зривання на букети. Квітне тюльпан дібровний у квітні-травні,а плодоносить у червні.

ФОТО/ Ольга Матвієнко

В Україні найвища щільність популяцій спостерігається на Лівобережжі та біля східного кордону країни. Рідкісний тюльпан зростає у байрачних лісах, заплавних дібровах, чагарниках.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що на Полтавщині у Нових Санжарах комунальники провели масштабні роботи по наведенню благоустрою території ботанічної пам'ятки Вовчі гори. Тут висадили 37 саджанців черемхи, яка в майбутньому чаруватиме білим цвітом місцевих жителів та туристів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава