ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вихід Великої Британії з ЄС негативно позначився на автобізнесі

Для автовиробників і автоімпортерів наступають тривожні часи
Depo.
29 червня 2016 10:20
ФОТО: depo.ua

Як показав референдум по Brexit, 52% британців віддали свої голоси за вихід Великої Британії з ЄС. Всі вони налаштовані оптимістично. Чого не скажеш про 800 тис. людей, задіяних в автомобільній промисловості країни. Це перша галузь, для якої вихід з ЄС позначиться болісно, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Автомотоклуб".

Ще задовго до референдуму по Brexit забила тривогу Асоціація автовиробників і автоімпортерів Society Motor Manufacturers & Traders (SMMT). Її члени висловилися, що для автомобільної галузі дуже важливо бути в складі ЄС. Сьогодні Великобританія демонструє рекордні за останні десять років поставки автомобілів на експорт.

Так, наприклад, в 2015 році в країні було вироблено понад 1,5 млн автомобілів, 57% з яких пішло на експорт. Вихід зі складу ЄС означає можливість оподаткування автомобілів ввізним митом, плюс виникнуть питання про відповідність стандартам ЄС. Все це негативно позначиться на обсягах поставок англійських авто на експорт.

Ситуація стає ще більш складною, оскільки всі великі виробники або належать або управляються дочірніми іноземними компаніями, насамперед азіатськими. Все це без сумніву торкнеться бізнесу Тоyota, який в Британії вже півстоліття, а також Nissan. Останній має тут штат в 8 000 співробітників і за підсумками 2015 року став лідером по кількість випущених автомобілів – 475 тис., 80% з яких пішло на експорт.

Генеральний директор Renault-Nissan Карлос Гон раніше cказав, що в разі виходу Великобританії з Євросоюзу виробництво на його Сандерлендському підприємстві буде "переглянуто в залежності від конкретних обставин". Ймовірно, такої ж думки дотримуються і керівники Тоyota, Honda, Ford, General Motors, VW Group, Jaguar і Land Rover.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на