Влада Полтави планує надати ділянку для пам'ятника архітектору Льву Вайнгорту

Відповідний проєкт рішення депутати розглянуть на черговій сесії міськради

20 вересня на сайті Полтавської міськради опубліковано проєкт рішення "Про розміщення пам'ятного знаку Л. С. Вайнгорту", повідомляє Depo.Полтава.

"Надати згоду на розміщення пам'ятного знаку (скульптурної композиції) Л.С. Вайнгорту в межах земельної ділянки площею 0,4102га по вул.Зигіна,1 (кадастровий номер 5310136400:14:005:0207), яка перебуває в постійному користуванні Територіальної громади сіл, селищ і міст Полтавської обласної ради в оперативному управлінні Управління майном обласної ради (згідно з додатком до рішення)", – йдеться в проєкті рішення, яке депутати розглянуть на черговій сесії міськради.

Нагадаємо, що Лев Вайнгорт працював головним архітектором Полтави протягом 32 років, з 1939 до 1970 рік. Він співавтор багатьох пам'ятників міста. Під його керівництвом пройшла ліквідація руйнувань після війни. В 1946 році був відновлений перший будинок ансамблю Круглої площі. У 1954 році Вайнгорт відновив Білу альтанку: ротонду "Дружби народів" збудували за два місяці на місці альтанки зруйнованої німцями. Лев Вайнгорт добився будівництва нового будинку для музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя. У 1960-х Лев Вайнгорт керував спорудженням меморіального комплексу Солдатської Слави, автомобільно-залізничного мосту через Ворсклу, Будинку культури бавовнопрядильного комбінату та розбивкою Полтавського міського парку. Також він є автором і першим директором (з 1981 року) Національного музею-заповідника М. В. Гоголя в селі Гоголеве на Полтавщині.

Раніше сайт Depo.Полтава повідомляв, що у Полтаві біля будівлі Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА планують встановлення пам'ятника видатному архітектору Льву Вайнгорту.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook