Полтавська облрада "кинула" 5,2 млн грн на порятунок комунального підприємства-банкрута

Попри переконання, що "Полтавафарм" вже нічого не врятує від банкрутства, депутати все ж виділили кошти на його, хоча б частковий, порятунок 

Полтавська облрада "кинула" 5,2 млн грн…

12 березня під час позачергової сесії Полтавської обласної ради розглянули питання "Про збільшення статутного капіталу Полтавського обласного комунального підприємства "Полтавафарм", повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Підприємство фактично є банкрутом, і аби вивести його з кризи та погасити всі борги, необхідно розробити попередню стратегію. Питання про поповнення статутного капіталу "Полтавафарму" спричинило палкі обговорення депутатів. Більшість з тих, хто виступав, наголошували, що підприємство вже нічого не врятує від банкрутва, а виділені з обласного бюджету гроші витягнуть з кризи лише частково.

Після тривалих перемовин перейшли до голосування. Рішення все ж ухвалили: на збільшення статутного капіталу "Полтавафарму" виділили 5,2 млн грн.

Окрім того, депутати ухвалили рішення про передачу будівлі "Полтавафарму", розташовану в Горбанівці, в іпотеку приватній фірмі, яка надасть комунальному підприємству товарний кредит, аби воно мало змогу продовжувати працювати.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький розповів журналістам, що "Полтавафарм" лише частково підпорядковується владі: "З приводу відповідальності депутатів. Так, дійсно, наша каденція несе відповідальність, але "Полтавафарм" не є під нашим управлінням. Єдине, що ми можемо робити – це назначати виконуючого обов'язки цього підприємства за поданням обласної державної адміністрації".

Завданням влади, зазначив Біленький, є централізація підприємства: "Кожна аптека, яка знаходиться у районному центрі, має свій рахунок, двох бухгалтерів, заступника керівника, і можна було б просто математично підрахувати, скільки коштів витрачається на адміністрування. А коли ми починаємо робити рухи по оптимізації, нам перекривають дороги. Нам говорять, що ми там рушимо сім'ї і звільняємо людей з роботи". 

Фото, відео: Depo.Полтава

Нагадаємо, що Кременчуцька місцева прокуратура спільно з поліцією за оперативного супроводу УСБУ в Полтавській області здійснила обшуки в Департаменті будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА, а також офісах підрядників та вдома у одного з працівників департаменту. За версією слідчих, замовник та підрядники можуть бути причетними до привласнення та розтрати бюджетних коштів на сотні тисяч гривень, виділених на капітальний ремонт загальноосвітнього навчального закладу, розташованого у Кременчуцькому районі, шляхом завищення вартості та обсягів виконаних будівельних робіт.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"