145 округ на Полтавщині: Чи зможе "весільний ведучий" від Зеленського "з'їсти" Бублика

Екс-свободівець Юрій Бублик двічі поспіль вигравав вибори до Верховної Ради України в 145 виборчому окрузі, але зупинятися не збирається

145 округ на Полтавщині: Чи зможе "весіл…

145-й виборчий округ охоплює один з трьох районів Полтави, Полтавський та Котелевський райони Полтавщини. І якщо Київський район Полтави, який охоплює майже половину території міста, має розвинену промислову структуру, то два інші райони округу є суто аграрними, населення якого проживає в селах. І це проблема для кандидатів – як сподобатися виборцям з настільки різними вимогами і потребами.

Центр виборчого округу: місто Полтава, Київський район;

Опис меж виборчого округу: Київський район міста Полтави, Котелевський та Полтавський райони;

Кількість виборчих дільниць - 133;

Орієнтовна кількість виборців - 151 247;

Місцезнаходження ОВК - приміщення виконавчого комітету Київської районної у місті Полтаві ради, вул. Маршала Бірюзова, №1/2.

У 2019 році ЦВК зареєструвала на вибори в окрузі 18 кандидатів в народні депутати України: десять самовисуванців та вісім представників партій.

Самовисуванці:    

– 45-річний нардеп Юрій Бублик;

– 51-річний перший проректор Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості України, професор кафедри парламентаризму й політичного менеджменту НАДУ при Президентові України Петро Ворона;

– 53-річний екс-голова Полтавської ОДА, а нині безробітний Валерій Головко;

– 21-річний безробітний Іван Гультай;

– 58-річна підприємиця Тетяна Донченко;

– 32-річний підприємець з Києва Олег Петровець;

– 23-річний бухгалтер ГО "Платформа ініціатив країни" з Київської області Владислав Пильник;

– 49-річний безробітний Віктор Підгорний;

– 56-річний агроном ПП "З-Агро" Володимир Разнов;

– 55-річний голова ліквідаційної комісії ДАК "Хліб України" Кобеляцького комбінату хлібопродуктів Роман Стегній.

Представники партій:

– 34-річний підприємець Андрій Боблях, суб'єкт висування – політична партія "Слуга народу";

– 32-річний директор, Полтавська філія ТОВ "Пожежне спостереження" Ігор Горбенко, суб'єкт висування – політична партія "Опозиційний блок";

– 52-річний заступник директора ТОВ "Газонафтовий промисловий комплекс", депутат Полтавської облради Ігор Горжій, суб'єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина";

– 41-річний начальник частини ліквідації нафтогазових фонтанів та спеціальних рятувальних робіт, ГУ ДСНС України в Полтавській області Володимир Гриценко, суб'єкт висування – політична партія "Опозиційна платформа – За життя";

– 55-річний директор ТОВ "Будівельна компанія "Комбінат виробничих підприємств" Сергій Іващенко, суб'єкт висування – Аграрна партія України;

– 61-річний адвокат Василь Ковальчук, суб'єкт висування – політична партія "Сила і честь";

– 25-річний заступник голови Київської районної в місті Полтаві ради Владислав Контарчук, суб'єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода";

– 40-річний голова спостережної ради ПАТ "Полтавський вентиляторний завод" Євген Ніколаєнко,  суб'єкт висування – політична партія "Європейська Солідарність".

Парламентські вибори (межі округу №145)

1998 рік Олександр Кулик - 18,60% Василь Степенко- 14,88%
2002 рік Андрій Веревський - 33,62% Віктор Горяєв - 12,79%
2012 рік Юрій Бублик - 36,45% Володимир Макар - 30,31%
2014 рік Юрій Бублик - 22,60% Тетяна Корост - 20,34%

Двічі поспіль в окрузі святкував перемогу колишній сільський голова с. Ковалівка Полтавського району Юрій Бублик. Тоді він позиціонував себе як представник ВО "Свобода", але у грудні 2015-го він вийшов з партії, мотивуючи незгодою з "авторитарною моделлю керівництва". У квітні 2016 року Бублик опинився вже у лавах парламентської фракції БПП, втім довго там не затримався. Юрій Бублик все ще є авторитетним політиком в регіоні та має значну підтримку виборців у 145-му окрузі, особливо в Полтавському районі. Останнім часом він підтягує до великої політики брата Олександра, який зараз є сільським головою Ковалівки і кандидатом в нардепи по сусідньому 144-му округу. Разом вони просувають політичний бренд "Брати Бублики".

Ймовірним головним конкурентом Бублика експерти називають новачка в політиці Андрія Бобляха, якого підтримує партія Зеленського "Слуга народу". Широкому загалу Боблях відомий як учасник телевізійних проектів "Розсміши коміка" та "Ліга сміху".

Відео/ youtube Студия Квартал 95 Online

Зараз кандидат працює в студії "Doubleyou", яка займається організацією днів народження, весіль, корпоративів та інших свят.

Проти Бобляха грає те, що він не так добре, як його конкуренти, знає проблематику округу, бо у Полтаві проживає лише кілька років (раніше він мешкав у Рівному).

Після ганебної відставки вирішив взяти участь у виборах до парламенту і екс-губернатор Полтавщини Валерій Головко, який вже був нардепом у 2012-2014 роках у складі фракції ВО "Батьківщина". У 2014 році президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Головка очільником Полтавської ОДА. 22 лютого 2019-го детективи НАБУ здійснили обшуки за місцем роботи та проживання низки посадових осіб Полтавської ОДА. Слідчі дії проводились в межах розслідування кримінального провадження за фактом вимагання та отримання хабара в особливо великому розмірі службовими особами Полтавської ОДА за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України. Тоді на адресу Головка прозвучали звинувачення у хабарництві. 16 березня у Полтаві під час засідання Ради регіонального розвитку Порошенко заявив, що підписав Указ про звільнення з посади очільника Полтавської ОДА Головка. Втім останній вини не признав і заявив про невинуватість. Варто зазначити, що підозра Головку у скоєні злочину досі не оголошена. Але політичну кар'єру скандал з хабарами суттєво зіпсував. Тож парламентські вибори є шансом повернутися у вищі ешелони влади. Та й нескасована, поки що, депутатська недоторканість може згодитися у випадку пред'явлення звинувачень.

Фото/ Валерій Головко у президії Полтавської облради

Ще одним кандидатом на місце у Верховній Раді є Петро Ворона – екс-голова Полтавської облради, який після місцевих виборів 2015 року втратив посаду. Ворона є відомим політиком на Полтавщині – він неодноразово обирався до обласної ради та мав неабиякий політичний вплив, особливо за часів Ющенка. Але назвати "своїм" 145-й округ йому важко, не дивлячись на проживання в с. Щербані Полтавського району.

Вперше вирішив заявити про себе на високому політичному рівні Сергій Іващенко. Він є засновником та директором великої будівельної компанії, яка базується у Полтавському районі. Підприємство Іващенка будує в с. Розсошенці мікрорайон "Садовий", в якому вже проживає кілька тисяч мешканців, отже, кандидат може розраховувати принаймні на їхню підтримку.

Набагато менші шанси на перемогу в окрузі у свободівця Владислава Контарчука, Євгена Ніколаєнка з "Європейської солідарності" та відомого громадського діяча Василя Ковальчука. Але для них ця виборча кампанія може стати непоганим трампліном на наступних виборах.

Не обійшлося в 145-му і без скандалів: в окрузі вирішили балотуватися депутат Київської міськради з фракції "Солідарність" Олег Петровець. Він позиціонує себе як представник "Слуги народу". І хоча партія Зеленського "відхрестилася" від нього, це не заважає кандидату і надалі вести агітацію в стилі "ЗЕ".

Політичні вітри занесли до Полтави і мешканця Славутича Київської області Владислава Пильника, який заявляє про себе як члена політичної партії Вакарчука "Голос". Втім на вибори йде самовисуванцем, а в місцевому осередку "Голосу" заявляють, що Пильник до них не має стосунку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme