Булава, глечик та браслет з вовчих зубів: На Полтавщині виявили чергові археологічні скарби

Артефакти знайшли під час дослідження кургану неподалік села Бондарі поблизу Горішніх Плавнів

Булава, глечик та браслет з вовчих зубів…

На Полтавщині під час дослідження кургану поблизу села Бондарі поблизу Горішніх Плавнів, в одному з поховань, де перебували рештки двох людей, археологи виявили кам'яну булаву з бронзовими елементами. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на ТРК "ГОК".

За словами фахівців, така річ була дуже вартісною на той час, тому її власник мав значний статус."Знахідка цікава, може й не унікальна, але не так вже й часто зустрічається. У знайденої булави могло бути дві функції: як бойова, але швидше за все – це ознака влади. Скіпетр-жезл в "одному обличчі", – розповів молодший науковий співробітник інституту археології НАН України Юрій Башкатов.

Окрім булави у тому ж похованні археологи знайшли глиняний глечик із орнаментом, а також браслет з вовчих зубів. Багато виявили і решток тварин: коней, корів та телят. Розкопки кургану тривають два місяці, за цей час знайшли сім поховань "доби бронзи".

Раніше сайт Depo.Полтава повідомляв, що на Полтавщині спільна археологічна експедиція Історико-культурного заповідника "Більськ" та Інституту археології НАН України під загальним керівництвом професора Сергія Скорого провела рятівні археологічні дослідження поблизу відомого Більського городища скіфської доби.  Роботи здійснювалися в урочищах "Безодня-1" і "Безодня-2". На одній з височин в урочищі "Безодня-2" відкрито одиночне грунтове жіноче поховання доби середньовіччя, зі слідами розчленування кістяка. У похованні виявлено низку прикрас: сережки або підвіски, намиста, перстень, а також залізного ножа.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"