Чому полтавські школи відмовляються від гелієвих кульок на останніх дзвониках

Традиційною частиною урочистостей з нагоди завершення навчального року у школах є запуск гелієвих кульок у небо, проте деякі школи проти цього

Під час святкових урочистостей з нагоди останнього дзвоника у школах запускають у небо кольорові гелієві кульки, як символ прощання з випускниками, проте деякі школи Полтави відмовились від такої традиції. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Полтавське ТБ.

За словами доцента кафедри біології, збалансованого природокористування та захисту довкілля Лариси Колєснікової, така традиція спричиняє неабиякої шкоди довкіллю, адже здуті кульки потрапляють в харчові ланцюги живлення і стають причиною загибелі як птахів, так і риб, якщо це водоймища. До того ж, говорить Лариса Колєснікова, накопичуються гори сміття, яке не утилізується. 

В управлінні освіти зауважили, що не мають права заборонити традицію і директори шкіл самі вирішують, використовувати кульки на святкуванні чи ні.

Від гелієвих кульок три роки тому відмовились у ЗОШ №20 і використовують їх лише для прикрашання актової зали. А в цьому році ініціативу щодо збереження довкілля підтримала також школа №38.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава