"ЛітФонтан" у Полтаві: Як автори дитячих книжок завойовують прихильність покоління цифрових технологій

Письменники Іван Андрусяк, Олег Чаклун і Олена Колінько говорили про популяризацію сучасної дитячої літератури та важливість живого спілкування авторів з маленькими читачами 

"ЛітФонтан" у Полтаві: Як автори дитячих…

2 травня в рамках ініціативи "ЛітФонтан" до Полтави завітали відомі автори сучасної української дитячої літератури Іван Андрусяк, Олег Чаклун і Олена Колінько, повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Під час прес-конференції, яка відбулась у книгарні "Зміст", письменники поділились своїм баченням розвитку сучасної книги та розповіли, як завойовують прихильність маленьких читачів і "виживають" в еру нових технологій.

На фото (зліва направо): Іван Андрусяк, Олена Колінько і Олег Чаклун

Іван Андрусяк – один з найулюбленіших письменників сучасних дітей і головний редактор видавництва "Фонтан казок".  Чимало його творів входять до нової шкільної програми і відзначені преміями на всеукраїнському рівні. Андрусяк говорить, програма "ЛітФонтан" проводиться в Полтаві вдруге. Її мета - популяризувати читання і сучасні книжки серед дітей у різних містах України, дати їм змогу стати ближче до письменників. 

Один з постійних спікерів "ЛітФонтану" – Олег Чаклун. Його науково-фантастична повість "Піраміда Синтії" потрапила у фінал премії "Книга року BBC-2017", а "Мікробот" став супергероєм для багатьох сучасних школярів. На думку письменника, найважливіше, щоб діти сприймали культуру читання через спілкування з людьми, а не здобували знання виключно з хрестоматій.

Олег Чаклун переконаний, що саме комунікація з письменниками допомагає маленьким читачам обрати книжку по душі, впізнати себе у головному герої: "Особисте спілкування – це зовсім інший рівень довіри, це мотивує дітей до сприйняття сучасної книжки і літератури. Змінюється ставлення до письменника, він вже не є якоюсь міфічною істотою".

У 2015 році видавництво "Фонтан казок" заснувало літературний конкурс "Напишіть про мере книжку", однією з переможниць якого є письменниця і співробітниця Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара Олена Колінько. Авторка пригодницької повісті "Шпалереон" розповіла, що в минулому році програма "ЛітФонтан" спричинила справжній фурор у Полтаві: їй телефонували і надсилали листи як батьки, так і діти, а вчителі просили якнайшвидше повторити зустрічі. 

Письменники впевнені, що їх робота не марна, і про це свідчить зворотній зв'язок з аудиторією. Кажуть, їх графік інколи настільки щільний, що доводиться переносити зустрічі, а після живого спілкування з авторами у школах відбувається справжній "спалах" читання.

Проте утримати увагу сучасного покоління доволі непросто, адже доводиться конкурувати з цифровими технологіями: "Технології – це речі, які ми не можемо заборонити, тому треба просто прийняти це. Проте аби вони не "поглинути" дітей повністю, ми маємо зацікавити читача, привернути його увагу до книжки", - говорить Олег Чаклун.

Стосовно популяризації сучасної книжки в рамках "Нової української школи" письменники зауважили, що головну "місію" тут відіграють вчителі. Важливо, щоб вони спілкувались з учнями про героїв, про їх характер. В першу чергу дітей турбують ідеї, проблеми, взаємини між персонажами, а не хронологічні таблиці. Саме така ініціатива, переконані літератори, сприятиме змінам і заохотить школярів читати книжки і отримувати від цього задоволення.

ФОТО, ВІДЕО/ Ангеліна Тихоненко

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme