Еко-буси та нові сміттєбаки: Як у Полтаві боротимуться з небезпечними відходами

На засіданні постійних депутатських комісій обговорили вирішення проблеми поводження з небезпечними побутовими відходами

Сьогодні, 17 жовтня, під головуванням Олександра Кудацького відбулося засідання комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства та дитинства. Про це повідомили у прес-службі Полтавської міськради, пише Depo.Полтава.

Члени засідання розглянули питання щодо правовідносин у адміністративній справі за позовом Сергія Антоненка, ГО "Суспільний проект "Еколтава" та стосовно бездіяльності міськради в питанні поводження з побутовими відходами. За словами заступника міського голови Олексія Чепурка, нині триває робота по розробленню програми, спрямованої на вирішення цього питання. В її рамках планують переобладнання сміттєвих баків на такі, що дозволять сортувати сміття та розглянуть питання збільшення кількості сміттєвозів на комунальному підприємстві "КАТП-1628".

Пропозиції щодо фінансування програми розглянуть у наступному бюджетному році. За словами чиновників, в ідеалі – закупівля нових баків, проте на це знадобиться чимало коштів. Тому організували перемовини з одним із полтавських заводів, який проводить переобладнання, аби якнайшвидше розпочати поетапну реалізацію ініціативи.

Щодо небезпечних відходів, то Олексій Чепурко повідомив, що у планах закупівля спеціальних еко-бусів. Такий автомобіль за графіком буде робити тимчасові зупинки і містяни зможуть здати небезпечні відходи.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що 21 червня у Полтаві екоактивіст Сергій Антоненко виграв суд у Полтавської міськради: Полтавський окружний адміністративний суд визнав бездіяльність міської влади щодо утилізації небезпечних побутових відходів. Позов полтавця суд задовольнив частково: екоактивіст вимагав компенсації коштів, які він витратив на перевезення та утилізацію небезпечних відходів, проте суддя постановив відшкодувати суму меншого розміру.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава