На Полтавщині викрили "конвертаційний центр" з обігом понад 300 млн грн

У Кременчуці підприємцям надавали послуги з незаконного конвертування безготівкових грошових коштів у готівку

На Полтавщині викрили "конвертаційний це…

Прокуратура Полтавщини в рамках досудового розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.27,  ч.3 ст.212 (пособництво в умисному ухиленні від сплати податків) КК України виявила у Кременчуці "конвертаційний центр".  Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу обласної прокуратури.
 
Зловмисники протягом 2018-2019 років створили на території Кіровоградської області понад 50 підконтрольних підприємств, які надавали послуги з незаконного конвертування безготівкових грошових коштів у готівку, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки.


 
Незаконно проконвертовані готівкові кошти, за винятком 10-12%, які слугували "винагородою" учасникам "конвертацінйого центру", передавалися посадовим особам підприємств реального сектору економіки. Загальний обсяг проконвертованих коштів склав понад 300 млн грн.


 
Правоохоронці здійснили 19 санкціонованих обшуків за адресами фактичного розташування "тіньових" офісів, офісних приміщень підприємств-вигодонабувачів, адресами мешкання учасників "конвертаційного центру" та в автівках, що використовувався у злочинній діяльності. За результатами обшуків вилучено 13 печаток підприємств, близько 100 тис. грн готівки, первинні фінансово-господарські документи, чорнові записи, комп’ютерна техніка і носії інформації. В рамках кримінального провадження накладено арешт на ліміти в системі електронного адміністрування ПДВ підприємств, задіяних в схемі ухилення від сплати податків, на загальну суму 2,1 млн грн, а також накладено арешти на 25 розрахункових рахунків у шести банках.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook