Національний Сорочинський ярмарок може припинити існування через конфлікт з владою (ВІДЕО)

Організатори ярмарку подали в суд на Державну фіскальну службу за незаконний, на їх думку, штраф та страждають від утисків з боку представників влади

Національний Сорочинський ярмарок може п…

Організатори Національного Сорочинського ярмарку під час прес-конференції розповіли журналістам про подальшу долю традиційного заходу та можливе припинення його існування, повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

За словами керівника проекту "Національний Сорочинський ярмарок" Світлани Свищевої, цей рік для них видався надзвичайно складним в плані організації та підготовки. До кінця року не було зрозуміло, чи відбудуться традиційні гуляння у Великих Сорочинцях, а причиною тому – конфлікт з представниками влади.

Світлана Свищева зазначила, що місцева влада нарахувала їм плату за землю близько 4 млн грн. Оскільки ярмарок забезпечує роботою більшість жителів Великих Сорочинців та фінансує футбольну команду, він і так несе велике соціальне навантаження, а така сума є для них просто непідйомною. Окрім того, на підприємців, що торгують на ярмарку, постійно тиснуть перевірками, що значно впливає на їхню роботу.

Загроза припинення Сорочинського ярмарку постала і через проблеми з обласною владою. Організатори запросили ОДА розмістити на центральній алеї виставку підприємств Полтавщини, проте відповіді не дочекалися.

Варто зазначити, що перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький є зятем Світлани Свищевої, та вона відмовляється просити його допомоги, а полтавські високопосадовці самі не поспішають сприяти розвитку ярмарку, ігноруючи всі запити та листи від організаторів.

Іншим фактором, що може сприяти припиненню легендарної ярмарки, став конфлікт з податковою. Зі слів Світлани Свищевої, Державна фіскальна служба здійснила незаконну перевірку на території ярмарку та виписала штраф, з яким вони не погодились. Організатори говорять, що не захотіли йти на "перемовини" та ухвалили рішення подати на ДФС до суду.

Нині справа знаходиться на розгляді в Адміністративному суді, який і вирішить подальшу долю Національного Сорочинського ярмарку.

Нагадаємо, з 21 по 26 серпня на Полтавщині у Великих Сорочинцях відбудеться легендарний традиційний Сорочинський ярмарок. Цьогоріч організатори підготували для гостей багато сюрпризів – масштабні фестивалі та концерти за участю як народних виконавців, так і зірок сучасної естради, а також майстер-класи, конкурси та безліч інших ярмаркових розваг.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook