ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як на вулицях Полтави "кращі" кандидати борються з "найкращими"

Полтава зарясніла політичними обіцянками і гаслами, з яких деякі можуть стати крилатими
Depo.
10 жовтня 2015 16:00
ФОТО: depo.ua
Як на вулицях Полтави "кращі" кандидати борються з "найкращими"
Як на вулицях Полтави "кращі" кандидати борються з "найкращими"

Напередодні місцевих виборів Полтаву, як і всі інші міста України, "прикрасила" передвиборча реклама тих, хто вирішив переконати містян у своїй необхідності і корисності для громади. Особливої уваги варті вибори мера міста. Загалом на посаду Полтавського міського голови балотується 18 претендентів. Декого з тих, хто нині закликає з білбордів віддати за них голос, громада навіть не знає, а якщо знає, то зовсім не з того "боку". Depo.Полтава вирішила прогулятися містом і проаналізувати "щирі пориви" місцевих "донкіхотів", що рекламують себе на вулицях.

Пафосні обіцянки полтавських політиків, які назавжди залишаться на білбордах - фото 1

"Самий красівий" чоловік в Полтаві - так себе охрестив чинний мер Олександр Мамай. Він вдруге балотується на пост міського голови. В одній з приватних бесід зі своїм підлеглим, Олександр Федорович попросив його розповідати виборцям, що "Мамай самий красівий". У мережі відразу почали з'являтися фотожаби, де користувачі глумляться над черговим "вибриком" полтавського керівника. Нагадаємо, Мамай, попри поважну посаду, не соромиться шокувати публіку витівками "нижче плінтуса". Так, влітку він запропонував нардепу-полтавцю Капліну оральний секс, а згодом "побачив" сперму на його роті. Вочевидь, тоді Мамай і вирішив, що він "самий красівий". Мабуть, тому і агітує виборців на білбордах лише "щирими" гаслами без свого портрету. А й справді: для чого полтавському очільнику світити своїм фейсом, якщо всім і без того відомо, хто у Полтаві "самий красівий".

 Пафосні обіцянки полтавських політиків, які залишаються на білбордах  - фото 1

Інший кандидат на посаду мера Полтави, Олександр Шамота, друг і соратник вже згаданого нардепа Капліна, називає себе "мером простих людей". Шамота настільки простий, що може запросто кинутись на капот мамаївської машини, а потім демонструвати свої розірвані штани і нижню білизну під ними. Нагадаємо, тоді "самий красівий" мужчина назвав нині "найпростішого" кандидата Шамоту "куклою Барбі", яку ставлять на капот весільної машини. 

Пафосні обіцянки полтавських політиків, які назавжди залишаться на білбордах - фото 3

"Свободівець" Юрій Бублик, нині народний депутат і кандидат в мери Полтави, раніше працював сільським головою у селі Ковалівка під Полтавою. Бублик, на відміну від деяких своїх опонентів, не веде агресивної політики, хоча й представляє націоналістичну партію. Він досить гідно тримається перед громадою і, нікуди правди діти, вміє вірно вести діалог з людьми. Мабуть, це і допомогло йому двічі потрапити до парламенту. Зараз Юрій Бублик заявляє, що "залишається вірний своїй громаді" і тому іде в мери Полтави під гаслом "Рабів до раю не пускають". Цікаво, кого кандидат називає рабами і що вважає раєм. Якщо, припустити, що раби, як воно нині, на жаль, заведено в Україні - це прості люди, то рай, напевне, це полтавська мерія. Лишається вірити, що про "рабів" в своєму персональному раю Бублик, в разі перемоги, не забуде.

 Пафосні обіцянки полтавських політиків, які назавжди залишаться на білбордах - фото 2

Не показує свого обличчя на білбордах і екс-губернатор Полтавщини, а нині кандидат на крісло мера Полтави "регіонал" Олександр Удовіченко. Його партія "Рідне місто" цілком прогнозовано вирішила опиратися на соціальну риторику. Тож тепер Полтава рясніє біло-зеленими обіцянками про "розвиток економіки", "нову роботу", "соціальні гарантії", "гідну зарплату". Дуже схоже на добре відомі старі гасла "Партії Регіонів". Щоправда, щодо деяких виникають цілком незручні запитання. Наприклад, Удовіченко обіцяє "повернути людям роботу". Котра, між тим, кудись зникла в той самий час, коли саме Удовіченко керував областю. 

 Пафосні обіцянки полтавських політиків, які назавжди залишаться на білбордах - фото 3

Вдруге балотується в мери Полтави колишній голова міста Андрій Матковський (був мером з 2006 по 2010 роки). Зараз Матковський іде в мери від президентської партії "Солідарність". Він, як один із щедрих кандидатів, роздає місцевим пенсіонерам аптечки, агітуючи перед виборами.  Його білбордів у Полтаві, мабуть, найбільше. На білбордах Матковський гарантує "підтримку переселенцям" і, серед іншого, хоче "втричі збільшити двірників". Виникає питання: а навіщо місту втричі більше двірників? Ті, що зараз є, не пораються? Тоді чому їх не стало більше за часів мера Матковського? Втім, як кажуть в народі, на обіцяне три роки чекають. Ну або п'ять...

 Пафосні обіцянки полтавських політиків, які назавжди залишаться на білбордах - фото 4

Разом з усіма "борцями за народ" до владних кабінетів дуже хоче і скандальний "громадський активіст", який позиціонує себе ще й журналістом, очільник своєрідного "фан-клубу" Полтава.Depo  Геннадій Сікалов від ГО "Останній Бастіон". Сікалов переконаний, що "Полтава заслуговує кращого" - так звучить його гасло на білбордах. Цікаво, що саме головний "бастіонівець" мав на увазі, розміщуючи своє фото поряд з гаслом: кращого себе чи кращого за себе? Одразу підказуємо: Сікалову варто звернути особливу увагу на Мамая як головного конкурента. Бо ж той, нагадаємо, "самий красівий".

 Пафосні обіцянки полтавських політиків, які назавжди залишаться на білбордах - фото 5

Кандидатка від "Відродження" Оксана Черкас (очолює міський осередок партії) переконана - чи, точніше, переконує - що окрім неї Полтаву не врятує ніхто. І що полавці "терплять". Що саме терплять, кандидатка не каже, мовляв, самі здогадаються. Свого часу Черкас була обрана депутатом Київської райради Полтави, де раніше також обіймала посаду заступника голови райради з гуманітарних питань. Була помічником-консультантом народних депутатів України. Обиралась депутатом Полтавської обласної ради V скликання. Звичайно Оксана не є одіозною особою, як деякі її конкуренти, втім, як бачимо, без неї можуть і "не витерпіти"...

 Пафосні обіцянки полтавських політиків, які назавжди залишаться на білбордах - фото 6

Василь Ковальчук -відомий у Полтаві громадський активіст і правозахисник. Кілька разів він вже балотувався на посаду Полтавського міського голови, проте безрезультатно. Ковальчук позиціонує себе, як військовий український політик і патріот: він пройшов Афганську війну і зараз допомагає в обміні полонених, доправляє їх зі Сходу додому. В самій Полтаві подейкують, що Ковальчук особисто знайомий з терористом Безлером - вони нібито разом служили в Афгані. На білбордах у Полтаві Ковальчук позиціонує себе як вже обраного "міського голову", теж "найкращого". Точніше, хотів, себе позиціонувати, бо насправді все пішло дещо не так, і завдяки геніальній верстці його білборд читається наступним чином: "Василь Ковальчук. Міський голова - найкращий". А хто в Полтаві міський голова, відомо. Він же, на горе Сікалову, і "самий красівий".

Більше про життя нашого міста читайте на Depo.Полтава.