Транспортний параліч vs спорт: Як у Полтаві напівмарафон пересварив містян
Кожного року під час проведення масштабного забігу в центрі Полтави містяни діляться на два табори: прихильників і противників цього заходу. Це виливається у бурхливі суперечки на вулицях та соцмережах
- Полтава
-
4 вересня 2019 12:30
Вже четвертий рік поспіль на початку осені у Полтаві відбувається масштабний спортивний захід – напівмарафон. До міста з'їзжаються тисячі бігунів з усієї України, аби пробігти дистанції 21 км чи 10 км мальовничими вулицями "духовної столиці" України. "Ми зуміли організувати трасу по ключових артеріях міста, на яких розташовані 22 полтавські культурні пам'ятки. Марафонське містечко розташоване в центрі міста. Траса основної дистанції 21,0975 км передбачає мінімальний перепад висот", – зазначили організатори бігового івенту.
З кожним роком участь у напівмарафоні беруть все більше містян, особливо масовими стали дитячі старти на супутніх забігах 100, 500 та 1000 м. Втім не у всіх полтавців цей захід викликає захоплення. І це пов'язано, насамперед, з обмеженням руху міського транспорту. Фактично в день заходу перекривається весь центр міста, і багато мешканців скаржаться на неможливість вільного пересування містом. Кожного року в соцмережах виникають гострі дискусії з приводу доцільності проведення напівмарафону. Не став винятком і 2019-й. Вже за кілька днів до початку напівмарафону розпочалися бурхливі обговорення. В одній із facebook-груп було створене опитування, згідно з результатами якого проведення напівмарафону в середмісті підтримали 788 користувачів, категорично проти – 542.
Втім в інших facebook-групах співвідношення філів/фобів могла відрізнятися в ту, чи іншу сторону. Таким чином, суспільство можуть розколоти не тільки президентські чи парламентські вибори, а й звичайний біговий івент. І прихильники, і противники події не надто добирали слова в суперечках.
Шквал емоційних обговорень спровокував пост полтавця Дмитра Демуса, який запропонував бігати "за межами міста".
Один з організаторів напівмарафону Максим Кривенко у відповідь іронічно зауважив, що це гарна ідея, і що всі бігові івенти, включно з етапами Чемпіонатів світу та Європи, необхідно проводити на околицях, десь у Гришкиному лісі, а ще краще в Терешках (селище під Полтавою). Це "полтавське ноу-хау" значно підвищить статус заходу і привабить провідних спортсменів світу та тисячі туристів.
Втім, були і більш категоричні коментарі:
Прихильники напівмарафону зазначають, що проведення бігових змагань на довгі дистанції (марафони, напівмарафони тощо) в центральних частинах міст – це загальносвітова практика. Всі наймасштабніші забіги, у яких беруть участь десятки тисяч учасників, відбуваються саме в центрі міст, що є зручним для глядачів та учасників. Такі змагання на кілька днів викликають "туристичний бум". До того ж, ці заходи – своєрідна реклама бігу, здорового образу життя та можливість активного залучення дітей до занять спортом. І саме масовість є ключовою для цього.
Але для іншої сторони це не аргумент. Транспортний параліч міста, хоч і короткочасний та тимчасовий, є для багатьох мешканців вагомою причиною зненавидіти спортивне дійство. Свою негативну роль в цьому протистоянні відіграла і міська влада, яка вкотре не змогла організувати зручне транспортне сполучення на період проведення спортивного заходу. Організатори запланували найдовші забіги на ранок неділі, коли рух транспорту є найменш інтенсивним. Але все одно не обійшлося без нарікань. В силу особливостей транспортної системи Полтави припинили рух по маршрутах майже всі тролейбуси. Приватні маршрутки, які складають переважну більшість громадського транспорту, також вирішили перечекати, аби тільки не виїжджати в затори. Особливо "пощастило" мешканцям Подільського району, з якого під час напівмарафону в центральну частину міста можна було потрапити лише однією вулицею – Патріарха Мстислава.
Обурення вилилося в петицію до міськради, в якій полтавець Святослав Маслак вимагає заборонити проведення масштабних бігових заходів в центрі Полтави і перенести їх в район Дендропарку. І знову користувачі соцмереж не добирали слів у коментарях:
Протягом перших двох днів петиція набрала 43 голоси з 250 необхідних для розгляду міськрадою. Втім, до кінця голосування ще є 58 днів.
Масштабні заходи, завдяки яким до спорту залучаються тисячі людей, а до Полтави приїжджають десятки тисяч туристів, вкрай потрібні провінційному місту. Проте міська влада, напевне, повинна врешті вирішити транспортну проблему на період проведення спортивних змагань. Тоді такі заходи можна проводити значно частіше, ніж раз на рік, і це не викликатиме обурення полтавців.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:23 План внутрішньої стійкості України: перша українська доктрина, яка має провести державу від війни до миру
- 08:18"УЗ" додає нові рейси по Україні: подробиці
- 18:27Секрети правильного вибору взуття для активного способу життя Актуально
- 22:11I рівень небезпеки: У низці областей 21 листопада синоптики прогнозують дощ та мокрий сніг
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 17:28 Зеленський затвердив реформу МСЕК
- 15:35В Україну намагалися незаконно ввезти понад 4 кг срібних монет на більш як мільйон гривень (ФОТО) ФОТО
- 19:26 "Укренерго" повертає відключення: коли діятимуть графіки
- 12:04Ворожі дрони атакували промислове підприємство на Полтавщині ФОТО
- 09:40У НБУ вважають, що інфляція в Україні може прискоритися
- 12:22На Полтавщині стався землетрус
- 10:35 Цієї ночі противник атакував Україну рекордною кількістю БпЛА
- 13:22Відстрочка онлайн: Хто може скористатися новою функцією додатку Резерв+
- 22:22З початку війни в українців змінилися харчові звички: Про що мова
- 20:45У Полтаві поліціянт разом з ще двома чоловіками побили киянина в ресторані (ВІДЕО) Відео
- 00:02 Запущено, збито, локаційно втрачено: У Повітряних силах оприлюднили статистику нападу ворожих дронів за три місяці
- 10:59Сили ППО за ніч збили 66 "шахедів" та ракету Х-59/69
- 14:37Опалювальний сезон на Полтавщині: Влада звітує про 100-відсоткову готовність
- 11:44У чотирьох областях тривали повітряні бої, відбиваючи атаку 71 ворожого дрона