Прокуратура оголосила екс-меру Полтави Мамаю про підозру у дестабілізації міської ради

За махінації у Єдиному державному реєстрі Олександр Мамай може сісти за ґрати на термін до десяти років, з позбавленням права обіймати певні посади до двох років

10 грудня прокуратура Полтавщини оголосила про підозру колишньому меру Полтави Олександру Мамая у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 206 (протидія законній господарській діяльності юридичної особи – Полтавської міської ради) та за ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 361 (організація несанкціонованого втручання в роботу інформаційної системи) КК України. Про це повідомили у прес-службі обласної прокуратури, пише Depo.Полтава.

Слідством встановлено, що рішенням сесії Полтавської міської ради від 14 вересня поточного року було припинено повноваження Полтавського міського голови, про що внесено зміни до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб. Проте у листопаді, говорять у прокуратурі, екс-мер разом з невідомими, з раніше викраденого ключа державного реєстратора Красноградської РДА Харківської області, за начебто заявою неіснуючої особи, безпідставно втрутилися до Реєстру, визначивши Мамая Полтавським міським головою.

В подальшому Мамай, доводячи злочинний умисел до кінця, звернувся до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України зі скаргою щодо скасування вказаних реєстраційних дій. Вже на початку грудня поточного року невідомі особи з допомогою ключа державного реєстратора Київщини, без його згоди, знову внесли зміни до Реєстру.

У прокуратурі стверджують, що такі незаконні дії дестабілізують роботу ради у зимовий період. За це причетним до злочину може загрожувати позбавлення волі до десяти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що що 20 листопада, у ЗМІ поширили інформацію щодо внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб, відповідно до яких екс-мер Полтави Олександр Мамай має право підписувати документи від імені Полтавської міської ради.

Проте секретар міськради Олександр Шамота звернувся з заявами про вчинення злочину до поліції та СБУ. На його думку, такі дії – результат шахрайства, адже ніяких підстав для внесення змін в реєстрі немає, оскільки немає рішення суду про скасування рішення сесії про позбавлення Олександра Мамая повноважень міського голови.

21 листопада екс-мера було виведено з Єдиного державного реєстру. А 26 листопада секретар міськради, в. о. міського голови Олександр Шамота подав позов до суду щодо нещодавніх змін у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб.

Проте вже 5 грудня, у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб знову було внесено відомості щодо Олександра Мамая як чинного міського голови Полтави, але з певними обмеженнями. Стало відомо, що зміни внесли в Ірпені Київської області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава