Прокуратура Полтавщини вимагає повернути з незаконної оренди приміщення школи

Новаківська ЗОШ на Лубенщині передала в оренду приватним особам частину приміщень навчального закладу для цілей, не пов'язаних з освітнім процесом

Прокуратура Полтавщини вимагає повернути з незаконної оренди приміщення Новаківської школи на суму понад 200 000 грн. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на пресслужбу обласної прокуратури.

Встановлено, що Новаківською ЗОШ передано в оренду приватним особам частину приміщень навчального закладу для цілей, не пов'язаних з освітнім процесом. З огляду на те, що положеннями чинного законодавства України, яке регулює орендні відносини державного та комунального майна, визначено заборону на передачу в оренду приміщень закладів освіти для використання їх не за призначенням, а в даному випадку приміщення передано в платне користування не для використання в навчально-виховному процесі, то вказані договори оренди не відповідають нормам законодавства (ч. 5 ст. 63 Закону України "Про освіту", ч. 4 ст. 80 Закону України "Про освіту" від 05.09.2017 № 2145-VIII) та є підставою для визнання їх недійсним.

Прокуратура скерувала до Господарського суду Полтавщини дві позовні заяви в інтересах держави в особі Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області до Новаківської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів ім. П.М. Щербаня та фізичних осіб про визнання недійсними договорів оренди та зобов'язання повернути приміщення на загальну суму понад 200 000 грн.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що прокуратура Полтавщини вимагала повернути державі земельну ділянку водного фонду вартістю понад 100 000 грн, яку незаконно передали у приватну власність для будівництва житлового будинку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook