У Полтаві знову "пережили" трагічні події Другої світової війни

Українські військово-історичні клуби відтворили події 1944 року з нагоди 75-ї річниці стратегічної операції "Френтік"

У Полтаві знову "пережили" трагічні поді…

Сьогодні, 21 вересня, о 10:00, у Полтавському музеї важкої бомбардувальної авіації (філія Національного військо-історичного музею України) відбувся урочистий мітинг до 75-річчя з проведення спільної повітряної стратегічної операції "Френтік", повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Вшанувати загиблих у Другій світовій війні зібралися представники міської та обласної влади, громадських організацій, ветерани війни та інші небайдужі полтавці, які прийшли до музею цілими сім'ями. З нагоди визначної дати до Полтави також завітали особливі гості - американські військовослужбовці.

Після хвилини мовчання у пам'ять полеглих, під гімн України, який пролунав у виконанні оркестру, відкрили пам'ятний знак, присвячений річниці операції "Френтік". Військові заклали у монумент капсулу з побажаннями для майбутніх поколінь.

Завершили мітинг покладанням квітів.

 

О 12:00 на полтавців чекало видовищне дійство, яке підготували учасники військово-історичних клубів. Прямо на території музею відтворили події радянсько-американської операції, метою якої було знищення важливих військових і промислових об'єктів Німеччини.

Глядачі не могли відірвати погляд від уявного поля бою, і з захопленням спостерігали, як "армійці" стріляли з автоматів та кулеметів, жбурляли у ворога гранати, а "медики" надавали допомогу тяжкопораненим.

Наприкінці постановки мав загорітися макет літака, але цього не сталося, тому дехто з глядачів пішов з майданчика розчарованим.

Керівник Харківського технічного клубу реконструкторів "Самоходъ" Олександр Осетров розповів, що 75 років тому німецька авіація атакувала полтавський аеродром. Внаслідок захвату німцями полягло чимало радянських та американських військових, а поранених було ще більше: "Наприкінці імітованого нами бою відбувся захват диверсантів, які направили ворожі літаки на американські. Ці події насправді сталися 75 років тому, але трохи далі від місця локації, на самому аеродромі".

Локацію, де відбувалася реконструкція, огородили попереджувальною стрічкою, та виставили курсантів, які слідкували, аби глядачі не виходили за окреслені межі. 

Дійство тривало близько півгодини. Після обстеження території піротехніками, полтавцям дозволили вийти на "поле бою", роздивитися всі конструкції і зробити фото на пам'ять.

Також всі бажаючі мали змогу оглянути виставку зразків сучасної бойової техніки та обладнання, нових військово-технічних розробок і систем зв'язку.

ФОТО, ВІДЕО/ Ангеліна Тихоненко

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme