У Полтавській міськраді вкотре намагаються вирішити проблему транспортного колапсу

На засіданні містобудівної комісії розглядають питання про підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті

Сьогодні, 15 травня, о 09:00, у Полтавській міськраді розпочалось четверте засідання постійної депутатської комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму, на якому депутати розглядають питання про підвищення тарифів на проїзд у тролейбусах до 3 грн, а в автобусах до 5 грн. Про це повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що 10 травня у Полтавській міськраді на засіданні постійної депутатської комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму розглядали питання функціонування транспортної галузі міста. Полтавці, переважно з околиць, закидали перевізникам поганий технічний стан автобусів, грубість водіїв та недотримання графіку руху. Натомість перевізники заявили, що за нинішнього тарифу у 4 грн вони не мають коштів для пристойних зарплат водіям та утримання транспорту в належному стані. Вони вимагали від депутатів негайно розпочати процедуру підвищення вартості проїзду хоча б до 5 грн. Втім голосів для ухвалення цього рішення у комісії не вистачило. Тоді перевізники заявили про страйк з суботи 11 травня. І таки дотримали слова.

11 травня, у Полтавській міськраді відбулося продовження засідання щодо підвищення тарифів.  Голова комісії, очільник фракції "Самопомочі" Дмитро Сенчакович поставив на голосування пропозицію про включення в порядок денний двох питань щодо збільшення вартості проїзду в громадському транспорті. З десяти членів комісії "за" проголосували п'ятеро: Сенчакович, представник ВО "Свобода" Вадим Ямщиков, депутати від БПП Юлія Мелкумова і Вячеслав Федоряка та від "Рідного Міста" Дмитро Батигін. Голова фракції СДП Юрій Синяк голосував проти, а представники "Батьківщини" Дмитро Петров та Олег Бєлоножко і "Совісті України" Максим Голдиш та Ірина Климко взагалі вкотре проігнорували засідання. Тож транспортні питання не розглядалися.

У підсумку, голова комісії Дмитро Сенчакович, на прохання Чепурка, оголосив перерву в засіданні, аби переконати депутатів від "Батьківщини", а можливо і від "Совісті України", прийти і проголосувати за питання підвищення плати за проїзд в громадському транспорті. Якщо це не вдасться до вечора, то наступне засідання призначене на 15 травня.

Також нагадаємо, що секретар Полтавської міськради Олександр Шамота закликав перевізників 13 травня, о 15:00, прийти до міськради і продемонструвати всі складові тарифу, а також довести його обґрунтованість. Проте приватні перевізники проігнорували запрошення на перемовини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава