Полтавські політики пропонують Кадетському корпусу "піар без зобов'язань"

Місцеві діячі не соромляться голосно піаритися на історичній пам'ятці. Але щойно доходить до справи, миттєво забувають про свої обіцянки

Полтавські політики пропонують Кадетсько…

Доля Кадетського корпусу - історичної пам'ятки, яка могла би стати символом міста, але поки що є символом безпорадності полтавських політиків - непокоїть багатьох містян.  Можна не сумніватися, що з наближенням місцевих виборів про закинуту будівлю у самому серці міста усілякі кандидати згадають не раз, і не два. Втім, практика показує, що робити голосні обіцянки чимало з них вже навчилося. Але щойно доходить до діла, миттєво про них обіцяють.

25 липня відбулося прибирання будівлі Петровського Кадетського корпусу, про яке лідер ГО "Останній бастіон" Геннадій Сікалов анонсував завчасно. Тоді Сікалов назвав себе та "Громадську раду Полтавщини" ініціаторами відновлення споруди. Він запевняв, що на місці нинішніх руїн буде навчальний заклад нового типу з європейськими стандартами освіти для нової української еліти.

Вочевидь, "новій української еліти" притаманно давати обіцянки, а потім про них забувати не менше, ніж старі. Хоча б тому, що сам Сікалов, голосно проанонсувавши свою занепокоєність аварійним станом Кадетського та закликавши полтавців до прибирання, сам 25 липня туди так і не дійшов. Більше того, за словами організатора прибирання та ініціатора відновлення Кадетського корпусу Дмитра Макухи, лідер "Останнього бастіону" в день прибирання просто вимкнув телефон.

Полтавські політики дають обіцянки, а потім "морозяться" - фото 1

"Він просто "відморозився". Вигадав, що я повинен зібрати 200 людей на прибирання, і тоді він дасть техніку, хоча попередньо у нас таких домовленостей не було. Допоміг Сікалов лише сюжетом на студії "Місто" та "Останньому Бастіоні", в якому ми запрошували людей", - розповів Макуха.

За словами організаторів, їхня бесіда з Сікаловим все ж таки відбулася, проте останній не збирався пояснювати причини своєї відсутності. "Я з паном Сікаловим не сварився, ми просто перестали спілкуватися з причин різного світогляду. Я вважаю, що чоловік, тим більше майбутній політик, має відповідати за свої слова. Але у кожного свої думки в голові. Для мене головне, що справу розпочато, і вона просувається", - пояснив Макуха.

Організатори скаржаться, що на будівлі Кадетського політики піаряться регулярно, проте реальної допомоги надавати не поспішають, і це вже котрий рік. Так, у квітні 2012 року Макуха також влаштовував прибирання цієї споруди, і тоді, за його словами, до роботи "долучився" міський голова Олександр Мамай: приїхав, пофотографувався, а за кілька днів на сайті міської ради з'явилася інформація про те, що мер виступив організатором благородного заходу. Зауважимо, що про надання техніки організатори домовлялися з тодішнім заступником голови Полтавської ОДА Олегом Пруглом.

Інший приклад: не так давно міська влада обіцяла поставити охорону біля будівлі Петровського Кадетського корпусу, проте згодом повідомила, що охорону приведуть орендарі. У свою чергу, народний депутат Костянтин Жеваго підтвердив намір інвестувати у реконструкцію будівлі. За його словами, 3 мільйона гривень перераховано Полтавському міськвиконкому ще до кризи 2008 року, коли курс був менше 5 гривень за долар. Проте, куди поділися гроші і що на них було зроблено, нардеп не знає.

У серпні поточного року про будівлю Кадетського корпусу згадав і кандидат на посаду міського голови від "БПП" Андрій Матковський. З ініціативи Полтавської Студреспубліки у аварійній споруді спробували влаштувати роботу штабу Комітету модернізації міста. Проте наразі це лише ініціативи без якихось помітних наслідків.

Між тим, принаймні одна справа - з прибирання пам'ятки - таки потроху просувається, сміття вивозиться. Оскільки транспорт одразу не знайшли, тепер небайдужі громадяни збирають кошти на бензин, транспорт і самотужки його вивозять. Дмитро Макуха говорить, що є помічники, імена яких він назве після завершення прибирання. На сьогоднішній день вивезено вісім машин будівельного сміття з-під стін Кадетського корпусу. Лишилося приблизно 300-400 кубів. Більше того, Макуха та його однодумці мають намір влаштувати ще одне прибирання з вивозом сміття. Але для цього, як завжди, потребують транспорту, пального, та працьових рук небайдужих.

Зауважимо, що за наявними на сьогодні даними, голова Полтавської ОДА Валерій Головко пропонує обладнати у корпусі центр естетичного та спортивного виховання дітей. Жеваго планує одну частину Кадетського використати для розміщення штаб-квартири футбольного клубу "Ворскла". Але навіть олігарху не по кишені реконструювати будівлю самотужки. Міська ж влада, яка нещодавно офіційно прийняла на баланс споруду, відхрещується від неї, мовляв, немає грошей.

Що стосується влади обласної, то вона ініціює якісь переговори, збирає наради, проте офіційного впливу на проведення ремонту у споруді не має. І помітно дратується від "зайвої" і надто жвавої діяльності громадських активістів. Так, заступник начальника Управління культури Валентина Вождаєнко звинуватила Комітет порятунку Кадетского корпусу у нещасних випадках, які трапилися в стінах будівлі. За її словами, організатори мистецької акції "Кадетаріум" привернули увагу до закинутої пам'ятки, а молодь, що приходить туди розважатися, забуває про заходи безпеки і періодично платить за це здоров'ям. Про те, щоб зібратися з силами, організуватися і як не відреставрувати будівлю, то хоча б її законсервувати, обмеживши доступ і тим самим звівши ризик травмування любителів руїн нанівець, в ОДА, схоже, мова не йде.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Полтава.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme