Полтавський окружний суд не дозволив Мамаю повернути "мерське" крісло (ВІДЕО)

Колегія суддів не задовольнила позов Олександра Мамая щодо визнання протиправним рішення про позбавлення його повноважень міського голови та поновлення на посаді

Сьогодні, 22 грудня, у Полтавському окружному суді колегія суддів у складі Наталії Алєксєєвої, Анни Чеснокової, Андрія Головка ухвалила рішення відмовити у задоволенні заяви Олександра Мамая щодо його поновлення на посаді міського голови, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Полтавське ТБ.

Під час засідання дослідили відеозаписи – уривки прямих трансляцій першого та другого пленарних засідань сімнадцятого позачергової сесії міськради від 31 серпня та 14 вересня 2018 року та письмові докази.

Екс-мер наполягав на тому, що рішення про дострокове припинення його повноважень було прийняте неповноважним складом Полтавської міської ради. Представник міськради Віта Мосієнко зазначила, що рішення було правомірним, а порушення, про які говорить Мамай, ґрунтуються виключно на його довільному тлумаченні норм законодавства.

Після оголошення вироку Олександр Мамай пішов з зали суду і не захотів спілкуватись з журналістами.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що 24 вересня під час прес-конференції звільнений міський голова Олександр Мамай заявив, що буде судитись за "мерське" крісло. 25 вересня він подав позов до суду щодо нелегітимності позачергової сесії міської ради 14 вересня, під час якої депутати проголосували за його відставку. За словами Мамая, 27 серпня він призначив засідання сесії на 21 вересня і його не мали права скасовувати.

На засіданні у справі поновлення Олександра Мамая на посаді мера 16 жовтня представники міськради зазначили, що поки не можуть надати відзив на позивну вимогу, оскільки строк подачі ще не сплив. Суд вирішив продовжити строк подання відзову до 25 жовтня з вимогою направити його поштою особисто Олександру Мамаю та до канцелярії суду. Також з 31 жовтня для позивача суд встановив п'ятиденний термін для подання відповіді на відзив.

Наступне засідання мало відбутись 13 листопада, проте його перенесли через відсутність суддівської колегії.

5 грудня суд ухвалив рішення залучити у якості свідків голову міської ТВК та кількох депутатів. Тож до суду з'явилися голова ТВК Євген Ніколаєнко, депутати Дмитро Сенчакович, Дмитро Лаптєв та секретар міськради Олександр Шамота. А 13 грудня в Полтавському окружному адмінсуді розпочали розгляд справи екс-мера Полтави Олександра Мамая по суті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Мітки: #суд