Чим прославився оголошенний в розшук "основний кандидат в мери Полтави" Генадій Сікалов

До сьогодні життєвий шлях екс-кандидата на крісло мера Полтави був звивистий і щедрий на усілякі скандали

Чим прославився оголошенний в розшук "ос…

26 липня поліція Полтавщини оголосила в розшук голову полтавської ГО "Останній бастіон" та власника однойменної газети Генадія Сікалова. Екс-кандидату в мери закидають замах на привласнення чужого майна, шахрайство та підробку документів.

Генадій Сікалов – досить відомий у Полтаві діяч, який позиціонує себе як громадського активіста і викривача корупції у владних кабінетах міста. Політичну кар'єру він розпочав у 2006 року як помічник на громадських засадах народного депутата від Партії Регіонів Миколи Лісіна, олігарха та бізнес-партнера екс-міністра екології Миколи Злочевського. Але вже в 2007 році опинився в протилежному політичному таборі і став помічником Сергія Харовського (Блок "Наша Україна - Народна самооборона"). Політична зірка Сікалова почала сходити в 2009 році, коли НАК "Надра України", в рамках процесу реорганізації, вирішило ліквідувати одне з 14 дочірніх підприємств - ДП "Полтаванафтогазгеологія". Генеральний директор підприємства Генадій Сікалов чинив цьому опір, навіть намагався організувати "майдан" під Кабміном. Але позитивного результату це не дало, підприємство збанкрутіло, залишивши після себе багатомільйонні борги із заробітної плати.

Далі Сікалов став брати активну участь в громадському та політичному житті Полтави. Була спроба стати керівником одного з полтавських ОСББ, також Сікалов заснував громадське об'єднання "Останній бастіон" та однойменну газету, яка викривала корупційні схеми серед найвищого керівництва Полтавщини. Також він неодноразово ставав учасником конфліктів з чиновниками та іншими політичними активістами, такими як Сергій Чередніченко, якого згодом звинуватив у шизофренії та погрозах вбивством. За що отримав від останнього судовий позов. При цьому за рік до того Чередніченко разом з Сікаловим дружно виступали проти діючої влади. Але "любов" закінчилася, коли Чередніченко пішов у команду екс-мера Полтави Матковського та став депутататом міськради від партії Порошенка

Відео з каналу YouTube Bastion Information.

Слід зазначити, що з іншими місцевими депутатами відносини також склалися непрості. Так, Ігор Сірик показував йому від трибуни облради середній палець. У голови облради Олександра Біленького теж своя історія стосунків зі скандальним активістом, який подавав на нього в суд за наклеп, а саме за звинувачення у погрозах родині. Хоча, як з'ясувалося, йшлося зовсім не про Сікалова.

Вінцем політичної кар'єри Сікалова стала його участь у виборах мера в 2015 році. Свою предвиборчу кампанію він побудував на жорсткій критиці чинного мера Олександра Мамая. В той же час політик "зачепився" і з редакцією Depo.Полтава. почалося все з його обіцянки привести до ладу Кадетський корпус – історичну та архітектурну пам'ятку Полтави, яка вже багато років стоїть пусткою та поступово руйнується. Сікалов тоді назвав себе та "Громадську раду Полтавщини" ініціаторами відновлення споруди, але, голосно проанонсувавши свою занепокоєність аварійним станом Кадетського корпусу та закликавши полтавців до прибирання, сам в призначену дату на місце збору так і не дійшов. У відповідь на матеріал Depo.Полтава про піар політиків на полтавській пам'ятці, в "Останньому Бастіоні" Сікалова розродилися вельми емоційною публікацією про "бруд" з боку "деяких заполітизованих ЗМІ", аби лише скомпрометувати лідера організації "як основного кандидата на посаду міського голови".

Особливо зачепив Сікалова слоган "Depo.ua" – "Тільки для укропів", який був одразу зв'язав з одною молодою на той час політсилою з дніпровською "пропискою", тобто конкурентами для себе. "Ми не виправдовуємося й тим паче не вступаємо в дискусію з "УКРОПами" чи іншими псевдоутвореннями. Свідомий полтавець розуміє, що "УКРОПу" треба скомпроментувати й дискредитувати найбільш потенційного кандидата на посаду міського очільника Полтави – Геннадія Сікалова. Тому через свій інформаційний ресурс "depo", "УКРОПи" починають чорну гру, поливаючи брудом своїх конкурентів", – бушував автор (чи автори) публікації. От тільки Сікалов в угарі політичної боротьби не помітив, що Depo.ua та "укропський" слоган були задовго до того, як команда нинішнього дніпровського мера Бориса Філатова технічно "віджала" слово "укроп" для назви партії, а відоме зображення корисної рослини – для емблеми. І що на "укропі" всі тотожності, власне, і закінчуються. Зате з тих пір Depo.Полтава вважає Сікалова своїм головним "фанатом".

Так чи інакше, але з більш як скромним результатом у 0,85% (в "основного кандидата на посаду міського голови" повірили всього 956 полтавців) Сікалов "пролетів" повз такого бажаного мерського крісла і зосередився на громадській роботі. Він став ініціатором та учасником численних скандалів на сесіях обласної та міської рад.

Відео з каналу YouTube "Інтернет-видання "Полтавщина".

Відео з каналу YouTube "Новини Полтави на 0532.ua".

Але його "антикорупційна" діяльність виглядала не так однозначно. Скажімо, всіляко критикуючи і викриваючи полтавських чиновників від медицини, він, тим не менш, допомагав відомій екс-очільниці Полтавського центру МСЕ Тетяні Жабо повернутися на посаду.

Поліція в інтересах слідства поки що не повідомляє подробиць кримінальної справи, фігурантом якої є Генадій Сікалов. Натомість сам політик вважає це помстою силовиків за розслідування їхніх зловживань, яке оприлюднила його газета "Останній бастіон". І ні до кого приходити з повинною, вочевидь, не збирається.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme